Tarih:

Paylaş:

Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev hava savunma sisteminin güçlendirilmesi talimatını verdi

Benzer İçerikler

Bugün Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev’in başkanlığında Güvenlik Konseyi’nin genişletilmiş toplantısı düzenlendi.

Anadolu Ajansı’nın verdiği habere göre, toplantıda, küresel bilgi alanında artan tehditlerin mevcut durumunda, enformasyon güvenliğinin sağlanması, askeri personelin psikolojik eğitimi ve moralinin güçlendirilmesinin öneminin arttığı vurgulandı.

Cumhurbaşkanı Mirziyoyev, “Halkımızın güvenliğini, huzurunu ve refahını sağlamak bugün önceliğimiz olmaya devam ediyor ve gelecekte de bu böyle olacaktır. Çünkü ülkemizin kapsamlı bir şekilde kalkınmasının temel garantisi sadece barış ve huzurdur. 2022 yılı Silahlı Kuvvetler dahil olmak üzere tüm alanlarda belirleyici bir yıl olmalıdır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Mirziyoyev toplantıda, askeri personelin eğitimi ve ileri teknolojilerin tanıtılması konularını da ele aldı. Ayrıca Cumhurbaşkanı bu hedeflere dayalı olarak 2022-2026 döneminde Özbekistan Silahlı Kuvvetler Genelkurmay Başkanlığı’nın faaliyetlerini niteliksel olarak yeni bir düzeye getirmek ve hava savunma sistemini güçlendirmek talimatını verdi.