Tarih:

Paylaş:

Çin Dışişleri Bakanı, Pekin’de Jens Plotner’le görüştü

Önerilenler

Bu yazı şu dillerde de mevcuttur: English

Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, cuma günü Pekin’de Almanya Federal Şansölyelik Dış ve Güvenlik Politikası Danışmanı Jens Plotner ile bir araya geldi.

Aynı zamanda Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Siyasi Büro üyesi olan Wang Yi, bu yılın Çin-Almanya kapsamlı stratejik ortaklığının kuruluşunun 10. yıldönümü olduğunu belirterek Çin’in Almanya’yla iletişimini güçlendirmeye, stratejik karşılıklı güveni pekiştirmeye, işbirliğini derinleştirmeye ve ikili ilişkilerin istikrarlı gelişimini teşvik etmeye istekli olduğunu ifade etti. Ayrıca Wang, iki tarafın piyasa ilkelerine dayalı açık bir tutum ve rasyonel bir anlayış içinde işbirliğini geliştirmeye devam etmesi, farklılıkları ortak ilerleme ve kalkınma bağlamında uygun bir şekilde çözmesi, korumacılığı reddetmesi ve küresel istikrar, kalkınma ve refaha olumlu katkılarda bulunması gerektiğini de belirtti.

Almanya Başbakanı’nın Dış ve Güvenlik Politikası Danışmanı Jens Plotner ise Almanya’nın Çin’le çeşitli alanlarda işbirliğini genişletmeyi, iklim değişikliğiyle mücadele ve dünya barışı ve kalkınmasının desteklenmesine katkı sağlamayı umduğunu söyledi.

https://english.news.cn/20240223/275d61f01bee4cac99ade55915d07d9a/c.html