Tarih:

Paylaş:

Endonezya ve Singapur, Havacılık Emisyonlarını Azaltmak için İşbirliği Yapacak

Benzer İçerikler

Bu yazı şu dillerde de mevcuttur: English

Endonezya Ulaştırma Bakanı Budi Karya Sumadi ve Singapur Ulaştırma Bakanı Chee Hong Tat, Singapur’da gerçekleştirdikleri toplantıda havacılık emisyonlarıyla mücadele ve karbon emisyonlarının azaltılması konusunda potansiyel işbirliğini ele aldılar. Bakan Sumadi, Endonezya’da daha çevre dostu bir havacılık yakıtı ikame rafinerisi kurulması fikrini görüştüklerini belirtti ve bu sayede Endonezya’nın havacılık kaynaklı karbon emisyonlarının azaltılmasına katkıda bulunulabileceğini dile getirdi.

Singapur hükümetinin, 2026 yılından itibaren çevre dostu uçak yakıtını teşvik etmek amacıyla uçak vergisi almaya karar verdiği ifade edildi. Ayrıca, iki bakanın görüşmeleri sırasında Singapur’dan Bali ve Cakarta gibi Endonezya’nın çeşitli turizm merkezlerine uçuş rotalarının açılması olasılığı da masaya yatırıldı.

Bakan Sumadi, yeni güzergahların açılmasının kalkınma için büyük bir potansiyele sahip olduğunu vurgulayarak, Endonezya ve Singapur arasındaki hava hizmetleri anlaşmaları ile uyumlu olarak Singapur’dan Endonezya’nın turizm destinasyonlarına uçuşları teşvik etmek ve öncelik vermek istediklerini ifade etti. Bu görüşmeler, hem çevresel sürdürülebilirlik hem de turizm alanında işbirliğini güçlendirmeye yönelik olası adımları içeriyor.

https://en.antaranews.com/news/306558/indonesia-singapore-discuss-joint-action-to-cut-aviation-emissions?utm_source=antaranews&utm_medium=mobile&utm_campaign=latest_category