Tarih:

Paylaş:

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Romanya Enerji Bakanı’yla bir araya geldi

Önerilenler

Bu yazı şu dillerde de mevcuttur: English

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev ve Romanya Enerji Bakanı Sebastian-Ioan Burduja, yaptıkları görüşmede iki ülke arasındaki stratejik ortaklığa dikkat çekerek işbirliğinin tüm alanlara yayılmasından memnuniyet duyduklarını ifade ettiler.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı, ikili ilişkilerin aktif bir gelişme aşamasında olduğunun altını çizdi ve ikili ilişkilerin geliştirilmesi için devlet başkanları arasında ve diğer düzeylerde karşılıklı ziyaretlerin önemini vurguladı.

Azerbaycan Cumhuriyeti Hükümeti ile Romanya Hükümeti arasındaki ekonomik-ticari ilişkiler ve bilimsel-teknik işbirliğine ilişkin Ortak Komisyon’un Bakü’deki 8. toplantısının ikili bağların perspektiflerini tanımlamak açısından önemine değinen Aliyev, toplantının gündemine enerji ve diğer ilgili konuların dahil edilmesini memnuniyetle karşıladı.

Aliyev, ülkesinin enerji sektöründe, özellikle de yeşil enerji alanında devam eden büyük projelerin altını çizdi ve geçtiğimiz ay Bakü’de düzenlenen 10. Güney Gaz Koridoru Danışma Konseyi Bakanlar Toplantısı ile 2. Yeşil Enerji Danışma Konseyi Bakanlar Toplantısı’nın önemini vurguladı.

https://azertag.az/en/xeber/president_of_azerbaijan_ilham_aliyev_received_minister_of_energy_of_romania_video-2959233