Tarih:

Paylaş:

Belarus Devlet Başkanı Lukaşenko: NATO, Belarus ve Rusya Sınırları Yakınına 32 Bin Askeri Personel Konuşlandırdı

Benzer İçerikler

Bu yazı şu dillerde de mevcuttur: English Русский

Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko, NATO ve Amerika Birleşik Devletleri’nin ortak askeri güçlerine bağlı yaklaşık 32.000 askerin Belarus ve Rusya sınırları yakınında konuşlandırıldığını dile getirdi.

Lukaşenko, “Kolektif Batı’nın iştahı ve etkinliği sadece büyüyecek… NATO ve Amerika Birleşik Devletleri’nin ortak askeri güçlerine bağlı yaklaşık 32 bin asker, İttifak’ın Avrupa’daki operasyonları çerçevesinde Belarus ve Rusya’nın yakın çevresinde konuşlandırılmış durumda. Bu sayı binden fazla zırhlı araç, yaklaşık 160 topçu sistemi ve havan topu, 235 uçak ve helikopter anlamına geliyor” dedi.

Son birkaç yıldır hiçbir devlet ya da ulus kendini tamamen güvende hissedemiyor. Askeri güç bir kez daha dünya merkezlerinin sorunları çözmek için kullandığı ana argüman haline geldiğini ifade eden Lukaşenko, “Sanki Birinci ve İkinci Dünya Savaşlarında milyonlarca kayıp ve dehşet yaşanmamış gibi şimdi kelimenin tam anlamıyla üçüncü dünya savaşının sözde önsezisine dair bir bilgi dalgasıyla kaplanmış durumdayız,” diye belirtti.

https://report.az/ru/drugie-strany/lukashenko-nato-razmestil-32-tys-voennyh-nedaleko-ot-granic-belarusi-i-rossii/