Tarih:

Paylaş:

Güney Kore ve Endonezya, önemli madenlerin geliştirilmesinde ortaklığı görüşüyor

Önerilenler

Bu yazı şu dillerde de mevcuttur: English

Güney Kore Sanayi Bakanlığı, çarşamba günü yaptığı açıklamada, Endonezya ile önemli mineraller için istikrarlı bir tedarik zincirinin geliştirilmesinde ikili işbirliğinin genişletilmesi konusunda fikir alışverişinde bulunduklarını söyledi.

Güney Kore Ticaret, Sanayi ve Enerji Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Sanayi Bakanı Ahn Duk-geun, Endonezya’nın ekonomik işlerden sorumlu koordinatör bakanı Airlangga Hartarto ile ekonomik ortaklığı genişletmenin yollarını görüşmek üzere Seul’de bir araya geldi.

Toplantı sırasında Güney Kore ve Endonezya, önemli madenler için istikrarlı bir tedarik zinciri oluşturmanın yanı sıra sera gazı emisyonlarını azaltma çabaları da dahil olmak üzere diğer küresel gündem maddeleri de dahil olmak üzere bağları genişletme konusunda anlaştı.

Bakanlık, Endonezya’nın zengin maden rezervlerinin desteğiyle yıllık yüzde 5 civarında ekonomik büyüme kaydettiği düşünüldüğünde, Cakarta ile bu tür bir işbirliğinin önemli olduğunu belirtti.

Ahn, ayrıca Airlangga’dan Güneydoğu Asya ülkesinin ekonomisine katkıda bulundukları için bu ülkede faaliyet gösteren Güney Koreli firmalara yakın ilgi göstermeye devam etmesini istedi.

Ahn, Endonezya hükümetinden Güney Koreli şirketler tarafından yerel olarak üretilen elektrikli araçlar için teşvikleri genişletmeyi düşünmesini istedi.

https://www.koreaherald.com/view.php?ud=20240522050250