Tarih:

Paylaş:

ANKASAM Başkan Başdanışmanı Emekli Büyükelçi Aydın Nurhan İsveç ve Finlandiya’nın NATO Üyelik Sürecini TRT Arabi’ye Değerlendirdi

Benzer İçerikler

Bu yazı şu dillerde de mevcuttur: English Русский

Ankara Kriz ve Siyaset Araştırmaları Merkezi (ANKASAM) Başkan Başdanışmanı Emekli Büyükelçi Aydın Nurhan’ın İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyelik süreci hakkındaki değerlendirmeleri TRT Arabi’de yayınlandı. Değerlendirmesinde Nurhan “Bilindiği üzere, ilgili ülkelerin PKK ve YPG gibi terör örgütleriyle mücadele konusunda adımlar atması gerekmektedir.” ifadelerini kullandı.

Değerlendirmenin tamamına aşağıdaki videoya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Emekli Büyükelçi Aydın NURHAN
Emekli Büyükelçi Aydın NURHAN
1949 Türkiye doğumlu Büyükelçi Nurhan Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Dışişleri Bakanlığı’na katılmadan önce avukat olarak çalışan NURHAN, Türkiye Cumhuriyeti’nin Nahçıvan, Bregenz ve Melbourne Başkonsolosu olarak görev yapmıştır. Daha sonraları Togo ve Benin’e akredite Türkiye Cumhuriyeti Olağanüstü ve Tam Yetkili Büyükelçisi pozisyonuna atanan Nurhan, İslam İşbirliği Teşkilatı Afganistan Daimî Temsilcisi olarak çalışmıştır. Diplomatik kariyerinin yanı sıra köşe yazarı, radyo programcısı ve konuşmacısı ve fahri doktoralı üniversite öğretim görevlisi olan Nurhan’ın başlıca ilgi alanı küreselleşmedir. ANKASAM Başkan Başdanışmanı olarak çalışmalara katkı sağlayan Emekli Büyükelçi evli ve iki çocuk babasıdır.