Tarih:

Paylaş:

ANKASAM Uzmanı Aimoor Daniiarova’nın “Yeni Teknolojilerin Rusya-Ukrayna Asimetrik Savaşına Etkileri” Başlıklı Yazısına KAB News’te Atıf Yapıldı

Benzer İçerikler

Bu yazı şu dillerde de mevcuttur: English Русский

Ankara Kriz ve Siyaset Araştırmaları Merkezi (ANKASAM) Uzmanı Aimoor Daniiarova’nın “Yeni Teknolojilerin Rusya-Ukrayna Asimetrik Savaşına Etkileri” başlıklı yazısına KAB News tarafından atıf yapıldı. Yazısında Daniiarova, “Rusya, 2022 yılında uluslararası ilişkilerin gündemini, kuramlarını ve güvenlik paradigmalarını değiştirecek bir hamlede bulunarak Ukrayna’yı işgal etmiştir. Rusya-Ukrayna Savaşı hem statükoyu hem de geleneksel konvansiyonel savaşı sorgulatan bir sürece yol açmıştır. Söz konusu savaşa asimetrik, vekalet ve hibrit savaş gibi özellikler atfedilmektedir.” dedi.

Aimoor DANİİAROVA
Aimoor DANİİAROVA
Aimoor Daniiarova, 2014 yılında Kırgızistan - Türkiye Manas Üniversitesi Gazetecilik Bölümünden mezun olmuştur. Yüksek lisans derecesini Ankara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde yazdığı "Uluslararası Hukuk Açısından Kırgızistan- Özbekistan Sınır Sorunu" teziyle almıştır. Oş Devlet Üniversitesinde öğretim üyesi olarak çalışmış, halihazırda Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinde Uluslararası İlişkiler Bölümünde doktora eğitimine devam etmektedir. Başlıca ilgi alanları Orta Asya ve Rus dış politikasıdır. İleri düzeyde Rusça, Türkçe ve İngilizce bilmektedir.