Tarih:

Paylaş:

Azerbaycan ve BM, 2026-2030 işbirliği planını geliştirdi

Benzer İçerikler

Bu yazı şu dillerde de mevcuttur: English

BM Mukim Koordinatörüne destek veren Veri Yönetimi Sorumlusu Gular Fatali, pazartesi günü yaptığı açıklamada, Azerbaycan ve Birleşmiş Milletler arasında 2026-2030 yılları için yeni bir işbirliği planı geliştirildiğini söyledi .

‘Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma İşbirliği Çerçevesi 2021-2025’in uygulanmasına ilişkin Hükümet-BM Ortak Yönlendirme Komitesi toplantısında konuşan Fatali, belgenin örgütün faaliyetlerini yapılandırmak ve koordine etmek amacıyla geliştirilen bir yol haritasını temsil ettiğini kaydetti. G. Fatali, “Nisan 2024’ten Mart 2026’ya kadar, ilk verilerin hazırlanması, stratejik planlama ile başlayıp belirli proje ve girişimlerin uygulanmasıyla sona erecek bir dizi aşama planlanmıştır” dedi.

Fatali’ye göre planın kilit noktaları arasında stratejik seminerler düzenlenmesi, yönetim düzeyinde gerekli belgelerin onaylanması ve anlaşmaların imzalanması yer alıyor.

Fatali, “Kuruluşun sonuçlara ve etkinliğe odaklandığının altını çizen modern izleme mekanizmalarının entegrasyonuna da büyük önem veriliyor. Planın aşamaları dikkatlice planlanmış ve mantıksal bir sırayla düzenlenmiştir; bu da uzun vadeli gelişim ve iş akışının optimizasyonuna yönelik kapsamlı bir yaklaşımı yansıtmaktadır.” dedi.

https://news.az/news/azerbaijan-un-develop-2026-2030-cooperation-plan