Tarih:

Paylaş:

Kazakistan, Çin’e 200 bin ton tahıl tedarik edecek.

Benzer İçerikler

Bu yazı şu dillerde de mevcuttur: English Русский

Kazakistan Gıda Şirketi ile Çinli C. P. Trading şirketi arasında 200 bin ton tahıl sevkiyatına ilişkin bir mutabakat zaptı imzalandı.

6. Çin Uluslararası İthalat Fuarı çerçevesinde Prodkorporatsiya ve C. P. Trading arasında 200 bin ton tahıl tedarikine ilişkin bir işbirliği anlaşması imzalandı.  Daha önce Kazakistan Tarım Bakanı Yerbol Karashukeyev, ülkenin Çin’e tahıl tedarikini yılda 1 milyon tona çıkarmayı planladığını söylemişti.

Ekim ayı ortalarında Kazakistan Tarım Bakanlığı, ana tahıl yetiştirme bölgelerindeki olumsuz hava koşullarına rağmen ülkenin 2023 yılında buğday ihracat potansiyelini korumayı planladığını açıkladı. Yıl sonunda Kazakistan yaklaşık 16 milyon ton tahıl hasat etmeyi planlıyor.

https://report.az/ru/drugie-strany/kazahstan-postavit-v-kitaj-200-tys-tonn-zerna/

Abdul Rahim QAYYUMI
Abdul Rahim QAYYUMI
2013 yılında Balkh Üniversitesi Hukuk ve Siyaset Bilimi Fakültesinde Siyaset Bilimi Bölümünden mezun oldu. Akademik düzeyde çeşitli makaleleri ve çalışmaları bulunan Abdul Rahim QAYYUMI, Ortadoğu ülkeleri üzerine çalışmalarına devam etmektedir. Türkçenin yanı sıra İngilizce, Farsça, Urduca, Özbekçe ve Türkmence dillerini iyi derecede bilmektedir.